مدیر کل اطلاعات خراسان رضوی: اصحاب فرهنگ، زمینه ساز تحول فرهنگی باشند

مدیر کل اطلاعات خراسان رضوی: با توجه به شکست آمریکا، اصحاب فرهنگ و هنر از این مقاومت دفاع کنند

مدیر کل اطلاعات خراسان رضوی: اصحاب فرهنگ، زمینه ساز تحول فرهنگی باشند

به گزارش هفت سینما ؛ مشاور وزیر و مدیر کل اطلاعات خراسان رضوی شامگاه یکشنبه در نشستی با اصحاب فرهنگ و هنر در مشهد، ضمن تشریح مؤلفه های تحول فرهنگی، از اصحاب فرهنگ خواست نیازهای اصیل حوزه فرهنگ را بشناسند و زمینه ساز تحول فرهنگی باشند. این مقام امنیتی با اشاره به اذعان آمریکا به شکست در برابر ایران، تأکید کرد: باید از تقابل با آمریکا و مقاومت در برابر این جبهه دفاع کرد.

وی با اشاره به نیاز جامعه به گفتمان در حوزه های مختلف گفت: دغدغه های شما اصحاب فرهنگ و هنر همان دغدغه های کشور است. این مقام امنیتی ضمن یادآوری نقش مهم دستگاه های امنیتی در تامین آرامش جامعه افزود: همانطور که هیچ اثر هنری اتفاقی خلق نمی شود، ایجاد و تداوم امنیت هم اتفاقی نیست.

مشاور وزیر اطلاعات توسعه و ترویج فرهنگ جامعه را نیازی مهم دانست و با اشاره به اینکه تحولات فرهنگی موثرترین و وسیع ترین تحول است گفت: برای تاثیرگذاری فرهنگی باید صبور بود، تلاش و سرمایه گذاری کرد تا فرهنگ فاخر ارائه شود.

مدیر کل اطلاعات استان در جمع اصحاب فرهنگ و هنر مشهد با تاکید بر افزایش قدرت فرهنگ در جوامع نسبت به گذشته افزود: این فرهنگ قدرتمند به ابزاری در دست ابرقدرت ها تبدیل شده که برای تخریب فرهنگی جوامع دیگر ۳ رکن خانواده، آموزش و قدوه ها یعنی پیشکسوتان و نمادها را هدف قرار داده است.

وی گفت: دشمن برای تخریب نهاد خانواده سعی در تخریب نقش مادر و تنزل جایگاه خانه داری دارد، برای تخریب آموزش، جایگاه معلمان را در جامعه کمرنگ می کند و برای تخریب قدوه ها، نقش الگو بودن را از آنان می گیرد.

مدیر کل اطلاعات خراسان رضوی، خطاب به اصحاب فرهنگ و هنر تاکید کرد برای تحول فرهنگی، شما باید نیازهای اصیل را از غیر اصیل تفکیک کنید و با تمرکز بر نشاط نوآورانه، رعایت اعتدال در تولید فرهنگ بدور از تحجر و وابستگی، شجاعت در نظریه پردازی در کنار توجه به مبانی اخلاقی و آزادی تفکر، قلم و بیان، به دور از هرج و مرج یا دیکتاتوری، زمینه ساز تحول فرهنگی باشید.

وی در پایان نقد را ضرورت رشد فرهنگی دانست و گفت: حاکمیت از جامعه جدا نیست اما متن جامعه منتقد است و در این بین دشمن سعی می کند جامعه منتقد را به جامعه معترض تبدیل کند که برقراری گفتمان با کمک اصحاب فرهنگ و هنر می تواند دشمنان را در رسیدن به این هدف ناکام کند.

این مقام امنیتی در نقد مصرف گرایی و وادادگی فرهنگی گفت: در حالی که آمریکا ۳۴ درصد ثروت دنیا و ظرفیت هایی چون بزرگترین ارتش جهان را در اختیار دارد، برژینسکی نظریه پرداز این کشور می گوید آمریکا در برابر ایران شکست خورده است. باید از این تقابل و این مقاومت دفاع کرد.

در ابتدای این دیدار جمعی از اصحاب فرهنگ و هنر استان، به بیان دغدغه های خود پرداختند. در این سخنان خانم شاه محمدی رئیس انجمن سینمای جوان استان و آقایان قزی از اعضای انجمن هنرهای تجسمی، ملتجی عضو انجمن هنرهای نمایشی، نصیرزاده از حوزه نشر، طاهری رئیس انجمن موسیقی استان، بالاپژوه از شهر کتاب، کاویانی عضو کانون آگهی و تبلیغات، مدرسی از کانون فرهنگی شهرداری مشهد، درانی عضو انجمن هنرهای نمایشی و ملت خواه از فعالان فرهنگی دغدغه ها، ایده ها و انتظارات حوزه کاری خود را تشریح کردند.

همچنین در این جلسه علاوه بر مدیرکل اطلاعات خراسان رضوی، محسن نصرپور مدیرکل صدا و سیمای استان، جعفر مروارید مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، میثم مرادی مدیر حوزه هنری خراسان رضوی و هادی بختیاری معاون شهردار مشهد هم حضور داشتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *