در ماجرای «رحمان ۱۴۰۰» متهم کیست، مدعی کدام؟!

🎬نامه ارشاد در مورد فیلم متخلف و رابطه‌اش با شایعه جا به جایی یک مدیر/ در ماجرای «رحمان ۱۴۰۰» متهم کیست، مدعی کدام؟!

🔘در حالی که هنوز سازمان سینمایی توضیح دقیقی درباره متخلف یا متخلفان احتمالی انتشار نسخه اصلاح نشده و بدون مجوز «رحمان ۱۴۰۰» ارائه نداده و موضعگیری اخیر وزیر ارشاد هم نوری بر اتاق تاریک این ماجرا نتاباند، نخستین اظهارات تهیه کننده این فیلم متخلف، قضیه را تا حد تخلف دو سینما تقلیل داده است!

🔘با گذشت بیش از دو هفته از پایین آمدن فیلم «رحمان ۱۴۰۰» به کارگردانی منوچهر هادی و تهیه کندگی علی سرتیپی، با وجود تاکید محمدرضا فرجی، مدیرکل سینمای حرفه‌ای مبنی بر تخلف سازندگان در نمایش نسخه‌های بدون مجوز، همچنان سرانجام رسیدگی به این پرونده مشخص نیست.

🔘جالب آنکه به تازگی سندی در فضای مجازی منتشر شده که نشان از آن دارد شخص مدیرکل سینمای حرفه‌ای در تاریخ هفتم فروردین امسال در نامه‌ای خطاب به تهیه‌کننده «رحمان ۱۴۰۰» با اشاره به نمایش موارد اصلاحی در سینماهای اکران کننده فیلم، از او خواسته این روند متوقف شود. در این نامه که با سربرگ سازمان امور سمعی و بصری، تاریخ، شماره پرونده و امضای محمدرضا فرجی منتشر شده، از تهیه کننده خواسته شده سریعاً در این باره اقدام کند.

🔘این نامه که شنیده می شود تبعات افشای آن احتمال عزل یکی از مدیران سینمایی باشد تا این اقدام، به عنوان واکنشی از سوی وزارت ارشاد و سازمان سینمایی در جهت برخورد سازمانی با تخلف صورت گرفته نزد افکار عمومی و رسانه‌ها تلقی شود.

🔘با این حال هنوز توضیحی درباره چگونگی برخورد با عوامل فیلم که در این باره مقصر بوده‌اند ارائه نشده است.جالب آنکه برخی از سازندگان به جای ارائه توضیح روشن در این باره، تخلف خود را با تلاش برای پنهان شدن پشت واژه توقیف عادی‌سازی می‌کنند

🔘این در حالی است که علی سرتیپی تهیه‌کننده و پخش‌کننده فیلم «رحمان۱۴۰۰» که به اذعان بسیاری از تماشاگران فیلمش دارای برخی صحنه‌ها و مضامین غیراخلاقی بوده، امروز در گفت و گو با یکی از سایت‌ها، تنها مقصر این ماجرا را دو سینما اعلام کرد!

🎬 پایگاه خبری هفت سینما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *