یادداشت ابراهیم وحیدزاده پس از برگزارى بزرگداشت و تولدش در سینماهویزه

🔵 یادداشت ابراهیم وحیدزاده پس از برگزارى بزرگداشت و تولدش در سینماهویزه

⚪ابراهیم وحیدزاده نویسنده،کارگردان و تهیه کننده سینما پس از برگزارى مراسم بزرگداشتش در مشهد نوشت:

🔶مجتبی خان فرزانه ، که دوستی دیر پائی با هم داریم ، از من خواست تا در زمان برگزاری جشنواره سینما حقیقت به مشهد سفر کنم و در باره سینمای کمدی ، برای رهروان و دوستداران سینما چند کلمه ای حرف بزنم . با شادی پذیرفتم . جلسه پر شوری برگزار شد و در ادامه با پرسش و پاسخ های پر شورتر به سرانجام رسید. به هنگام خروج از سینما هویزه ، آقاى کریمى مدیر سینما و آقا مجتبی فرزانه ، با اصرار و ابرام فراوان از من خواستند، تا در مراسم اختتامیه جشنواره که همان روز ساعت١۶:٣٠ برگزار می شد، شرکت کنم. نگاهشان ، خنده هایشان و لرزش دست و دلشان حکایت از آن داشت ، که خبری در راه است و همگی سعی دارند ، رازی را از من پنهان کنند. در بازگشت ، زمانی که وارد سالن انتظار سینما شدم ، بی اختیار به یاد این بخش از شعر فروغ افتادم که گفته بود:
چه مهربان بودی ای یار
ای یگانه ترین یار وقتی دروغ می گفتی.
سه بنر ، به دیوار و ستون های سینما نصب شده بود که روی آنها تصویر مرا چاپ کرده بودند و زیرش نوشته شده بود:آئین بزرگداشت ابراهیم وحید زاده.
شگفت زده شدم. و شگفتی ام وقتی بیشتر شد که وارد سالن سینما شدم .همه جا برق چشمها بود و گرمی لبخندها و روشنائی شمع های روی کیک . کیک جشن تولدم. آننونسی از همه فیلم هایم ساخته بودندو یکی از همشهرهایم ، تصویر مرا به شیوه سیاه قلم نقاشی کرده بود. چشم های تصویر درون قابش برق می زد، و هدیه بود و هدیه وهدیه.
دست مجتبی که به سویم دراز شده بود ، از آستانه تحمل ام فراتر رفت. اشک شوق در چشمهایم حلقه زد، به سختی توانستم جلوی فرو ریختن اشک را بگیرم.
بهانه های خوشبختی ، اندک اند و هر از گاهی سراغ مارا می گیرندو وقتی از راه می رسند، جاودانه در سراچه دل ما جا خوش می کنند. سپاس

*****
🔘 پایگاه خبری تحلیلی هفت سینما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *