از تبدیل حادثه به فاجعه پیشگیری کنیم

🔴از تبدیل حادثه به فاجعه پیشگیری کنیم.

مدیرکل اوقاف و امورخیریه خراسان رضوی: اینکه منشأ حریق در یکی از طبقات برج مروارید، نوسانات برق بوده یا چیز دیگری، در دست بررسی کارشناسی است؛ لکن مهم درسی است که می بایست از این گونه حوادث آموخت.
در حالی در حوادث مشابه سنوات اخیر، شاهد خسارات سنگین و بعضا جبران ناپذیری بوده ایم؛ بحمدالله حادثه ی حریق در یکی از طبقات برج مروارید بدون هرگونه خسارت جانی و با خسارت مالی بسیار جزئی کنترل شد. و این اهمیت و نقش اجرای پدافند غیرعامل در پیشگیری از خسارات زیانبار حوادث غیر مترقبه را بیش از پیش نشان می دهد.
🔹لازم می دانم بطور ویژه از سازمان محترم آتش نشانی و خدمات ایمنی بدلیل مشاوره ی صحیح و نظارت دقیق بر حسن اجرای سامانه پیشرفته و هوشمند اعلام و إطفاء حریق برج مروارید گوهرشاد قدردانی و تشکر نمایم.
🔹در مراحل مختلف طراحی و اجرای عملیات ساختمانی برج مروارید گوهرشاد که توسط بنیاد توسعه و عمران موقوفات انجام شده است، کلیه ی ضوابط و استاندارد های ایمنی ساختمان و آتش نشانی مدنظر بوده و بلااستثناء ضوابط مربوطه اعمال شده تا محیطی امن و ایمن برای ساکنان و مراجعه کنندگان محترم به برج را داشته باشیم.
🔹از جمله استقرار #سامانه_ی_هوشمند_اعلام_و_إطفاء_حریق در تمامی أجزاء و قسمت های ساختمان برج بوده که بحمدلله در این واقعه خیلی دقیق و بموقع عمل نموده و با اینکه عوامل خدوم و زحمتکش آتش نشانی در اسرع وقت در محل حاضر شدند، قبل از رسیدن آنها حریق توسط این سامانه کنترل و إطفاء شد.
🔹پیش بینی #خروجی_های_متعدد از چهار طرف ساختمان برج و اجرای الزامات #پدافند_غیرعامل، تخلیه ی برج از جمعیتی که آنجا حضور داشتند را در لحظات اولیه ی حادثه بدون کمترین مشکلی تسهیل و تسریع کرد.
🔹اسکلت فولادی این برج با #پوشش_بتنی_ضدحریق محافظت گردیده و نمای زیبای منحصر بفرد برج مروارید گوهرشاد با صفحات #کامپوزیت_ضد_حریق طراحی و إجراء شده است

پایگاه خبری هفت سینما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *