یادداشتی بر فیلم “سرخ پوست” ساخته نیما جاویدی به بهانه اکران در جشنواره فیلم فجر

🎬 یادداشتی بر فیلم “سرخ پوست” ساخته نیما جاویدی به بهانه اکران در جشنواره فیلم فجر

“یک محکوم به مرگ گریخت”

✅سرخ پوست فیلمی شاداب و خوش ریتم است با فضا سازی بی نظیر.
نیما جاویدی در این فیلم جهانی هدفمند را از صفر تا صد می سازد و قصه اش را از دل همین جهان روایت می کند.
داستان این فیلم فراز و فرودهای جذابی دارد و به شدت شخصیت محور است و از کشمکش همین شخصیت هاست که بافت دراماتیک منسجمی شکل می گیرد.
داستان این فیلم در یک روز کامل و در زندانی کهنه و نیمه تاریک روایت می شود و فیلم در عین حال روایتگر داستان اشیا و مکان ها هم هست.
حقیقتا می توان گفت که سرخ پوست قصه آدم هاست به همراه مکان ها و زمان.قصه این فیلم به زبان سینما قصه ای سرراست که تا آخرین لحظه نفس مخاطب را در سینه حبس می کند.
حرکات دوربین در سرخ پوست بسیار دقیق،منسجم و هوشمندانه است و بافت بصری فیلم هم بسیار پرجزییات است.
شخصیت سرگرد جاهد نعمت(نوید محمدزاده) هم واقعا ستودنی است.نوید محمدزاده با درک درستی که از شخصیت سرگرد نعمت داشته است تمامی لایه های شخصیتی او را به خوبی درک کرده است و بازی درخشان و متفاوتی از خود ارائه کرده است که با شمایل جوانانه فیلم های قبلی اش کاملا متفاوت است.
نوید محمدزاده برای ایفا این نقش مولفه های جدیدی را تجربه کرده است؛از جمله اینکه صدایش یک پرده بم تر شده و با لحنی آرام و در عین حال خراشیده دیالوگ می گوید.
سرخ پوست فیلمی است قصه گو پرمعنا و در عین حال جست و جوگر که از دریچه ای جدید مناسبات انسانی و عاطفی را می کاود و کیفیت سینمایی اش قطعا مطلوب هر سینمادوستی می باشد.

▪مصطفی تجلی

🎬 پایگاه چندرسانه‌ای هفت سینما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *