حاشیه های روز اول ۳۷مین جشنواره فیلم فجر/ انصراف یک فیلم و همچنان عدم نمایش فیلم سعید روستایی!

🔴 حاشیه های روز اول ۳۷مین جشنواره فیلم فجر

🔻روز اول جشنواره ملی فیلم فجر ۳۷ در سینماهای مردمی و کاخ رسانه خالی از حاشیه نبود. از بی نظمی تختی تا لغو دوباره «متری شی و نیم»به گزارش هفت سینما، سی و هفتمین جشنواره ملی فیلم فجر روز ۱۰ بهمن آغاز به کار کرد و روز اول آن در پردیس ملت یا همان کاخ جشنواره خالی از حاشیه نبود.

🔘اعتراض تهیه کننده مستند «خانه ای برای تو»

در روز اول جشنواره ملی فیلم فجر در سانس اول «مستند خانه ای برای تو» به اکران در آمد که سالن نمایش تقریبا خالی بود و این باعث اعتراض تهیه کننده فیلم در نشست خبری شد.

مهدی شامحمدی گفت: نمی دانم چرا بی مهری نسبت به فیلم های مستند تمامی ندارد و من‌ به نحوه اکران فیلمم اعتراض دارم. جالب اینجاست که تعداد خبرنگاران در نشست خبری بیش از افراد حاضر در سالن فیلم است.

🔘تختی در روز اول جشنواره حاشیه ساز شد

فیلم‌ سینمایی «غلامرضا تختی» به کارگردانی بهرام توکلی و تهیه کنندگی سعید ملکان که قرار بود در سانس دوم روز اول اکران شود به دلیل مشکلات فنی به جشنواره نرسید و دبیرخانه جشنواره فیلم‌ «معکوس» ساخته پولاد کیمیایی را اکران کرد.

از نکات قابل ذکر حضور تعدادی از عوامل فیلم «غلامرضا تختی» در همان ساتس اولیه در کاخ رسانه بود و گویی آنها هم از این اتفاق بی اطلاع بودند. به دلیل این تغییر برنامه عوامل فیلم «معکوس» هنگام نمایش فیلمشان در کاخ جشنواره حضور نداشتند.

🔘نشست های خبری پشت سر هم!

به دلیل تعویض زمان اکران ۲ فیلم، نشست خبری «سال دوم‌ دانشکده من» و فیلم‌ «معکوس» یکی‌ پس از دیگری برگزار شد.

🔘ادامه لغو اکران فیلم سعید روستایی

دیگر فیلم حاشیه دار این روزها «متری شیش و نیم» ساخته بهرام توکلی است که پس از لغو اکران در سینما کورش اکران این فیلم در سینما آفریقا هم لغو شد. سعید روستایی اعلام کرد که فیلمش آماده است ولی بعضی ها با فشارهایی که آورده اند نگذاشتند فیلمش روز اول جشنواره اکران شود.

🔘نشست ها پر سوال ولی بی حاشیه

نشست های خبری هر چهار فیلم روز اول در پردیس ملات برگزار شد و استقبال رسانه ها نیز خوب بود. سوالات متعددی در نشست ها پرسیده شد و اجرای فرزاد حسنی مجری روز نخست هم قابل قبول بود.

🔘انصراف یک فیلم از جشنواره!

سیاوش حقیقی تهیه کننده فیلم سینمایی «خون خدا» اعلام کرد که به دلیل بی برنامگی، هرج و مرج و بی عدالتی «خون خدا» را از جشنواره خارج کرد.

با انصراف این فیلم باید دید کدام یک از فیلم های رزرو به جشنواره وارد می شوند و وضعیت جدول نمایش به ویژه در سینماهای مردمی که مردم برای آنها بلیت خریده اند چه می شود.

این سوال از دست اندرکاران فیلم هایی که اکران آثارشان را در سینماهای مردمی لغو می کنند پابرجاست که حق مردمی که پول داده و بلیت خریده اند چه می شود؟ همچنین جشنواره چه تمهیدی برای احقاق حق مردم دارد؟

🔘حضور امیر جدیدی در نشست فیلم «غلامرضا تختی»

امیر جدیدی که قرار بود در فیلم «غلامرضا تختی» بازی کند ولی درنهایت این اتفاق نیفتاد، در روز اول جشنواره به پردیس ملت آمد و با عوامل فیلم به تماشای اثر نشست. سعید ملکان تهیه کننده اثر از این کار جدیدی قدردانی کرد.

🎬پایگاه چندرسانه ای هفت سینما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *