«دارکوب» بهترین فیلم از نگاه تماشاگران جشنواره لندن شد

برگزیدگان نهمین جشنواره فیلم‌های ایرانی لندن معرفی شدند

«دارکوب» بهترین فیلم از نگاه تماشاگران جشنواره لندن شد
فیلم سینمایی «دارکوب» به کارگردانی بهروز شعیبی به عنوان بهترین فیلم سینمایی از نگاه تماشاگران در جشنواره فیلم‌های ایرانی لندن انتخاب شد.
همین جشنواره فیلم‌های ایرانی لندن، شامگاه شنبه ۳ نوامبر به این دوره از کار خود پایان داد. در پایان این رقابت، فیلم بلند «سد معبر» ساخته‌ محسن قرایی، فیلم مستند «مادر زمین» ساخته مهناز افضلی، فیلم کوتاه «جادویی» ساخته بهادر ادب به ترتیب به عنوان بهترین فیلم بلند، مستند و کوتاه شناخته‌شدند و عنوان بهترین فیلم از نگاه تماشاگران به فیلم «دارکوب» به کارگردانی بهروز شعیبی تعلق گرفت.

در قسمت ویژه کودکان نیز، فیلم «خاله قورباغه» که با استقبال ویژه‌ای روبه‌رو شده بود، ۱۵۰ رای را به خود اختصاص داد. این فیلم از نگاه تماشاگرانش نمره ۴.۴ از ۵ را دریافت کرد.

در این رویداد که از ۲۶ اکتبر تا ۳ نوامبر در شهر لندن برگزار شد، ۱۴ فیلم بلند، مستند و کوتاه، در ۵ سینمای مختلف شهر به نمایش در آمدند. آخرین روز از این رویداد با نمایش فیلم «خاله قورباغه»، ویژه کودکان و در نهایت پخش فیلم «گاو» به کارگردانی داریوش مهرجویی به پایان رسید.

فیلم‌هایی چون «خوک» به کارگردانی مانی حقیقی، «بدون تاریخ بدون امضا» به کارگردانی وحید جلیلوند، «تنگه ابوقریب» ساخته بهرام توکلی، «مادر زمین» به کارگردانی مهناز افضلی، «عطر داغ» به کارگردانی علی ابراهیمی، «اسکی‌باز» به کارگردانی فریدون نجفی، «در وجه حامل»به کارگردانی بهمن کامیار، «سد معبر» به کارگردانی محسن قرایی، «دارکوب» به کارگردانی بهروز شعیبی، «خاله قورباغه» به کارگردانی افشین هاشمی و در بخش کودکان و فیلم سینمایی «گاو» ساخته داریوش مهرجویی در بخش سینمای کلاسیک و منتخبی از فیلم‌های کوتاه، در این دوره از جشنواره به نمایش در آمدند و طبق پیش‌بینی‌ها با استقبال بالای مخاطب مواجه شدند.

مانی حقیقی و ماه‌چهره خلیلی مهمانان ویژه‌ی این دوره از جشنواره بودند که در طول جشنواره در کنار تماشاگران به تماشای فیلم‌ها نشستند.

جشنواره‌ی فیلم‌های ایرانی لندن، هر ساله اواخر اکتبر در این شهر برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *