پیام تسلیت ارشاد خراسان رضوی در پی درگذشت استاد سالار احمدی هنرمند پیشکسوت موسیقی مقامی خراسان

استادمرادعلی سالاراحمدی یکی از قدیمی‌ترین خواننده‌های موسیقی سنتی کشور به‌دلیل کهولت سن و عارضه قلبی در بیمارستان تربت جام دعوت حق را لبیک گفت.

به گزارش پایگاه خبری هفت سینما، مرادعلی سالاراحمدی یکی از قدیمی‌ترین خواننده‌های موسیقی سنتی کشور به‌دلیل کهولت سن و عارضه قلبی در بیمارستان تربت جام دعوت حق را لبیک گفت.

صدای استاد سالار احمدی در داخل و خارج از کشور مورد توجه بود به صورتی که وی اجرا‌های زیادی در کشور‌های اروپایی داشت. همچنین از وی به عنوان اولین خواننده نوایی نام برده می‌شود.

به دنبال درگذشت این هنرمند نامی کشور، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی پیام تسلیتی صادر کرد.

دراین پیام آمده است:با نهایت تاثر و اندوه در گذشت هنرمند گرانقدر، حاج مراد علی سالار احمدی از استان خراسان رضوی و جامعه هنرمندان کشور و استان تسلیت عرض می‌کنم.

گرچه انگشتان هنرمند فقید، دیگر زخمه‌ای بر تارش نمی‌نوازد و شاگردانش در فراق آن استاد مسلم موسیقی مقامی می‌سوزند، اما بواسطه اوج هنرش و صفای باطنش خاطره او در یاد همه دوستدارانش ماندنی است.

بی تردید این هنرمند فاخر که نشان درجه یک هنری نیز داشت همه همت خود را صرف کرد تا موسیقی مقامی که هنر مانای ایران و میراث گذشتگان این هنراست همچنان بر قله‌های هنر ایران بدرخشید. شوری که او در سر داشت رابه انگشتانش سپرد و شرری در دل دوستدارن موسیقی مقامی در انداخت و با رفتنش شعله‌های این شرر را تابنده‌تر کرد.

ضمن عرض تسلیت مجدد این فقدان، امیدوارم غفران الهی مامن آن چهره در نقاب خاک کشیده بوده و صبر جمیل، زینت بازماندگان و تسلی خاطر مرهم دل غمین هنرمندان باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *