فیلم‌های بخش “سودای سیمرغ” سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر مشخص شدند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هفت سینما ، جشنواره فیلم فجر به سی و هفتمین ایستگاه خود نزدیک می‌شود تا بهترین‌ سینماگرهای خود را برای هنرنمایی چند روزه به یک رقابت جانانه دعوت کند. در آستانه شروع، برخی از رسانه‌ها و فیلمسازان کار رسانه‌ای را زودتر آغاز کرده‌اند و همه منتظرند تا ببینند کدام فیلم‌ها، هنرمندان و فیلمسازانی پا به این دوره از رویداد مهم و ملی سینمای ایران می‌گذارند.
امروز در موسسه رسانه‌های تصویری دبیر جشنواره فیلم فجر به همراه بهروز شعیبی جلوی رسانه‌ها نشستند تا اسامی راه‌یافتگان به بخش مسابقه جشنواره فیلم فجر را اعلام کنند. البته پیش از این بخش‌های دیگر به تدریج نام‌شان رسانه‌ای شده است.
گفتنی است، سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر از دهم الی بیست و دوم بهمن‌ماه همزمان با گرامیداشت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی برگزار می‌شود.
فیلم کوتاه
«اس»(s) حامد اصلانی
«بچه خور» محمد کارت
«تشریح» سیاوش شهابی
«تو هنوز اینجایی» کتایون پرمر و محمد روحبخش
«دریای تلخ» فاطمه احمدی
«رورانس» سوگل رضوانی
* فیلم های بخش نگاه نو
پالتو شتری/ کارگردان: مهدی علی‌میرزایی/ تهیه‌کننده: مجید شیخ‌انصاری
جان‌دار/ کارگردان: حسین امیری‌دوماری ‌و پدرام پورامیری/ تهیه‌کننده: کامران مجیدی
حمال طلا/ کارگردان: تورج اصلانی/ تهیه‌کننده: منصور سهراب‌پور
دیدن این فیلم جرم است!/ کارگردان: رضا زهتابچیان/ تهیه‌کننده: محمد حمزه‌زاده
روزهای نارنجی/ کارگردان: آرش لاهوتی/ تهیه‌کننده: علیرضا قاسمخان
زهر مار/ کارگردان: سیدجواد رضویان/ تهیه‌کننده: جواد نوروزبیگی
سونامی/ کارگردان: میلاد صدرعاملی/ تهیه‌کننده: علی سرتیپی
مسخره باز/ کارگردان: همایون غنی‌زاده/ تهیه‌کننده: علی مصفا
معکوس/ کارگردان: پولاد کیمیایی
* فیلم های مستند
بهارستان خانه ملت به تهیه کنندگی و کارگردانی بابک بهداد
تمام چیزهایی که جایشان خالی است به تهیه کنندگی و کارگردانی زینب تبریزی
خانه ای برای تو به تهیه‌کنندگی مهدی شامحمدی و کارگردانی مهدی بخشی مقدم
دلبند به تهیه کنندگی الهه نوبخت و کارگردانی یاسر طالبی
نت های مسی یک رویا به تهیه کنندگی مرتضی شعبانی و کارگردانی رضا فرهمند

*انیمیشن ها:
انیمیشن آخرین داستان – اشکان رهگذر
انیمیشن بنیامین- محسن عنایتی
انیمیشن شب آفتابی- علی مدنی
*فیلم مسابقه سینمای ایران:
آشفته‌گی – فریدون جیرانی
ایده اصلی- آزیتا موگویی
بنفشه آفریقایی- مونا زنده حقیقی
۲۳ نفر- مهدی جعفری
پالتو شتری – مهدی علی میرزایی
تیغ و ترمه – کیومرث پوراحمد
جمشیدیه- یلدا جبلی
خون خدا- مرتضی علی عباس میرزایی
درخونگاه – سیاوش اسعدی
سال دوم دانشکده من – رسول صدرعاملی
سرخپوست- نیما جاویدی
سمفونی نهم- محمدرضا هنرمند
شبی که ماه کامل شد – نرگس آبیار
طلا- پرویز شهبازی
تختی- بهرام توکلی
قسم – محسن تنابنده
قصر شیرین – رضا میرکریمی
ماجرای نیمروز ۲ (رد خون) : محمدحسین مهدویان
متری شیش و نیم – سعید روستایی
مردی بدون سایه – علی رضا رئیسیان
مسخره باز – همایون غنی زاده
ناگهان درخت – پیمان معادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *