رنج‌نامه تهیه‌کننده «تهران بیست» خطاب به شهردار مشهد

به گزارش پایگاه خبری هفت سینما، محمدحسین رضوی تهیه‌کننده برنامه‌های «بومرنگ»، «مردم گرام»، «تهران بیست» و… در پی توقف پخش مسابقه «بومرنگ» که از شبکه سه سیما پخش می‌شد، خطاب به شهرداری مشهد در صفحه اینستاگرام خود یادداشتی با عنوان «رنج‌نامه ای خطاب به شهردار محترم مشهد» نوشت.
در این یادداشت آمده است:.
جناب اقای تقی زاده خامسی
شهردار محترم مشهد
اولین آشنایی ما به پنجم دی ماه سال ۹۵ باز میگردد؛ زمانی که شما قدم رنجه فرمودید و به عنوان میهمان و راه اندازنده ی فروشگاه های زنجیره ای شهروند مهمان برنامه ما در #تهران_بیست شدید.
شاید آن زمان کمتر کسی تصور میکرد که سال آینده اش شما شهردار شهر مادری من باشید؛ اما خاطرتان هست در حاشیه برنامه چه صحبت هایی باهم کردیم؟!
ضرورت کار فرهنگی و فرهنگ سازی که از آن سخن میگفتید در ذهن تان هست؟!
.
استاد عزیزم
جهت اطلاع شما رنج‌نامه ای نوشته ام، خطاب به شما تا بدانید در زیر مجموعه ی تحت مدیریت تان چه اتفاقاتی در حال وقوع است.
در سال ۹۵ و ۹۶ مستند – مسابقه ای ، تحت عنوان #بومرنگ با موضوع فرهنگ شهروندی و زندگی شهری در شهر مشهد و به همت سازمان فرهنگی- تفریحی شهرداری مشهد ساخته شد.
برای من که در حوزه فرهنگ شهری و برنامه سازی شهری فعالیت میکنم؛ نیک میدانم که این کار نخستین مسابقه شهری بود که حتی گوی سبقت را از شهرداری تهران نیز برای ساخت در حوزه فرهنگ شهروندی ربود!
اما پس از تغییر و‌ تحولات شهرداری مشهد و حضور جنابعالی و تیم همراه، مشکلات همه جانبه ی برنامه #بومرنگ نیز آغاز شد.
.
جناب اقای خامسی
•آیا رواست زحمات یک تیم ۸۰ نفره که برای رسیدن این برنامه به آنتن تلاش شبانه روزی کردند، این چنین با تغییر مدیریت شهری تحت تاثیر قرار بگیرد؟
•آیا درست است که کارهای فرهنگی و فرهنگسازی درگیر مشکلات سیاسی شما و تیم قبلی شهرداری مشهد شود؟
•برنامه ای که تیم مدیریت تحت نظر جنابعالی آن را تخطئه می کند ، ایا از تولیدات فعلی خود نظیر برنامه ی ( م. ب) اطلاع دارد که هیچ شبکه ای حاضر به پخش آن حتی با پرداخت های انچنانی نشد؟
•گروکشی و عدم پرداخت مطالبات و فشار به تیم تهیه جهت بخشش مطالبات و ظلم به خانواده هایی که برای تولید این مسابقه زحمت کشیده اند در کدامین بخش از قاموس کاری شهرداری مشهد جای میگیرد؟!
.
.
میدانم شما احتمالا از موارد فوق بی اطلاع باشید و آن را به گردن مدیران زیر مجموعه خود بیاندازید اما جناب اقای شهردار مگر مدیران فعلی انتخاب شخص دیگری جز شما بوده اند؟!
.
در نهایت امیدوارم در چند روز آینده نسبت به تغییر رفتار و عملکرد این دستگاه شاهد تغییراتی باشیم و الا مجبورم مستندات تخلف مدیران شما را در رسانه ها منتشر و بیش از پیش مایه شرمساری حضرتعالی بشوم!
.
.
پی نوشت ۱:
بومرنگ نه نگاهی سیاسی داشت، نه قشری. به علت کیفیت خوب آن و بعد از پخش از شبکه سه سیما در جشنواره جام جم‌ کاندیدا گردید.
.
پی نوشت۲ :
این رنجنامه پس از بیش از یکسال پیگیری و عدم نتیجه گیری مناسب نوشته شده است و با وجود تخلف ، تیم مدیران شهرداری مشهد هیچ ابایی از شکایت و رسیدگی در قوه قضاییه ندارند و آن را به علت طولانی بودن زمان دادرسی بی نتیجه می دانند.
اما قدرت رسانه چیز دیگری است و‌ من برای مطالبه حقوق تیم #بومرنگ مجبور به انتشار واقعیت هایی هستم.
.
پی نوشت۳ :
عکس مربوط به حضور شهردار فعلی مشهد در برنامه تهران بیست در دی ماه سال ۹۵ می باشد.
.
.
رونوشت برای
جناب آقای شهلا عضو محترم شورای شهر مشهد
جناب آقای بختیاری معاون شهردار و رییس سازمان فرهنگی و تفریحی شهرداری مشهد
برادر عزیزم جناب اقای صادقی دادستان محترم مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *