جام جهانی و گرما باعث افت ۱۵ درصدی گیشه آلمان در نیمه اول سال شدند

«انتقامجویان: جنگ بی‌نهایت» پرفروش‌ترین فیلم گیشه آلمان

 هفت سینما: مسابقات جام جهانی فوتبال و همچنین افزایش دمای بی‌سابقه هوا در روزهای تابستان به کاهش فروش بلیت در گیشه سینماهای آلمان منجر شده است. کل درآمد گیشه این کشور در نیمه نخست سال ۲۰۱۸ به بیش از ۵۰۲ میلیون دلار (۴۳۹ میلیون یورو) رسیده که در مقایسه با پارسال ۱۵٫۳ درصد افت داشته است. با این حال، بعضی تولیدات بومی سینمای آلمان در مقایسه با محصولات هالیوود بیش از پیش مورد استقبال سینماروها قرار گرفته‌اند.

بنا به آماری که نشریه هالیوود ریپورتر به نقل از هیات فیلم آلمان فدرال منتشر کرده از کل بلیت‌های فروخته شده در نیمه نخست سال، سهم فیلم‌های آلمانی ۲۲ درصد برآورد شده است. تعداد ۵۱ میلیون بلیت در شش ماه نخست ۲۰۱۸ در گیشه سینماهای آلمان به فروش رفته که در مقایسه با پارسال همین موقع، بیش از نه میلیون کاهش داشته است.

فیلم ابرقهرمانی «انتقامجویان: جنگ بی‌نهایت» محصول دیزنی با جذب ۳٫۳ میلیون هوادار آلمانی و کسب بیش از ۴۴٫۵ میلیون دلار درآمد، پرفروش‌ترین اکران سینمایی گیشه این کشور در شش ماه گذشته به شمار می‌رود. استودیوی یونیورسال هم رتبه دوم و سوم جدول پرفروش‌ترین‌ها را با دو فیلم «Fifty Shades Freed» و «دنیای ژوراسیک: قلمرو از دست رفته» به خود اختصاص داد. کل درآمد این دو محصول در گیشه آلمان به ترتیب برابر با ۳۳٫۷ میلیون دلار و ۲۹٫۵ میلیون دلار برآورد شده است.

مدیر هیات فیلم آلمان افزایش بی‌سابقه دمای هوا و پخش مسابقات جام جهانی فوتبال را عامل اصلی کاهش فروش بلیت سینماها دانسته است. او همچنین معترف است در میان اکران‌های سینمایی امسال چند فیلم آلمانی وجود دارد که با استقبال تماشاگران روبرو شده‌اند. در شش ماه گذشته، بیش از ۱۱ میلیون بلیت برای نمایش فیلم‌های بلند آلمانی زبان به فروش رسیده است که این رقم نزدیک به یک میلیون بیش‌تر از فروش پارسال همین موقع است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *