تاریخ اکران «همه می‌دانند» اصغر فرهادی در آمریکا اعلام شد

به گزارش پایگاه خبری هفت سینما، کمپانی فوکوس فیچرز اعلام کرد «همه می‌دانند» به کارگردانی اصغر فرهادی از ۸ فوریه ۲۰۱۹ در ایالات متحده اکران می‌شود. در این فیلم که اولین بار به عنوان فیلم افتتاحیه جشنواره کن در ماه می روی پرده رفت، خاویر باردم و پنه لوپه کروز بازی کرده‌اند.

فیلم فرهادی برای به دست آوردن شرایط رقابت در اسکار، از ۳۰ نوامبر به شکل مختصر در آمریکا اکران می‌شود. «همه می‌دانند» که به زبان اسپانیایی ساخته شده، هرچند به نمایندگی از اسپانیا به رقابت رشته فیلم غیر انگلیسی زبان معرفی نشد اما با اکران در اواخر نوامبر می‌تواند در رشته‌های دیگر شانس کسب نامزدی اسکار داشته باشد.

به نظر می‌رسد فوکوس فیچرز که پخش کننده این فیلم در آمریکای شمالی است، روی کاندیداتوری زوج بازیگر فیلم حساب باز کرده یا به دلیل شهرت فرهادی در آمریکا به واسطه بردن دو جایزه اسکار امیدوار است حتی در رشته فیلمنامه شانس رقابت برای فیلم وجود داشته باشد. فرهادی برای «جدایی نادر از سیمین» نامزد اسکار بهترین فیلمنامه اریژینال شده بود.

داستان «همه می‌دانند» درباره لورا (کروز) است که همراه دو فرزندش از آرژانتین به شهر زادگاهش در اسپانیا برمی‌گردد تا در عروسی خواهرش شرکت کند اما در میانه شادی و خوشی، دختر بزرگش دزدیده می‌شود و این اتفاق باعث افشای رازهایی می‌شود.

به گزارش ددلاین، فرهادی در جشنواره تورنتو گفت که ایده ساخت این فیلم از زمان سفری که ۱۵ سال پیش همراه خانواده‌اش به اسپانیا داشت، همراهش بوده است. فرهادی توضیح داده بود: «دخترم که آن زمان خیلی کوچک بود، عکس دختری را روی دیوار خیابان دید و از مترجم من پرسید «این کیه؟» مترجم توضیح داد که یک آدم‌ربایی اتفاق افتاده. دخترم در کل سفر وحشت زده بود. از آن زمان به موقعیتی فکر می‌کردم که یک خانواده عضوی از خود را از دست می‌دهد..‌. فکرش مدت‌ها همراهم بود.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *