آکادمی اسکار، رشته‌ای برای “فیلم‌های محبوب”، به فهرست کلی رشته‌ها اضافه می‌کند

هفت سینما: آکادمی علوم و هنرهای سینما در حال انجام تغییراتی عمده در مراسم اسکار سال آینده میلادی می‎باشد. آکادمی دسته جدیدی به مراسم اسکار اضافه کرده که دستاوردهای برجسته در فیلم‌های عامه‌پسند را محترم می‌شمارد. این به معنای آن است که فیلم‌های بسیار موفق و درآمدزایی همچون Black Panther (پلنگ سیاه)، Ready Player One (بازیکن شماره یک آماده) و Mission: Impossible – Fallout (ماموریت: غیرممکن – فال‌اوت) فرصتی برای بردن جایزه اسکاری خارج از دسته‌های فنی دارند.

مراسم آکادمی که با نام اسکار نیز شناخته می‌شود، دستاوردهای سینمایی برجسته و ممتاز را مورد افتخار قرار می‎دهد و قدمت آن نیز به اولین مراسم آن در سال ۱۹۲۹ بازمی‌گردد. مراسم اسکار دسته‌های مختلفی دارد که در آن به عوامل مختلف فیلمسازی از بازیگری و کارگردانی گرفته تا طراحی تولید و فیلمبرداری جوایزی اهدا می‎شود.

در طی سالیان دراز عمر مراسم اسکار، بدون شک تغییراتی در دسته‌بندی‌های آن صورت گرفته است و آخرین آن نیز مربوط به اضافه شدن دسته بهترین انیمیشن در سال ۲۰۰۱ می‎باشد. حال، تغییری تازه در دسته‎بندی مراسم اسکار رخ داده و آن اضافه شدن دسته‌ای برای به رسمیت شناختن فیلم‌های عامه‎پسند و محبوب می‎باشد. علاوه بر این، تغییراتی در تقویم و برنامه مراسم نیز قرار است اعمال شود.

هیئت مدیره آکادمی با انتشار بیانیه‌ای برای تمام اعضای آکادمی، اعلام نموده که این تغییرات قرار است از مراسم بعدی اسکار یعنی ۹۱مین مراسم که در اوایل سال ۲۰۱۹ برگزار می‎گردد، اعمال شود. آکادمی هنوز جزییات بیشتر مربوط به این دسته را مشخص نکرده و حتی نیازمندی‌ها و مقررات برای واجد شرایط شدن فیلم‎ها برای این دسته را اعلام نکرده است.

دیگر تغییرات نیز کوتاه‎تر شدن پخش تلویزیونی مراسم اسکار به ۳ ساعت برای اینکه در دسترس بودن مراسم به صورت جهانی افزایش یابد و همچنین تغییر تاریخ برگزاری مراسم به روز دوشنبه ۲۱ بهمن (۹ فوریه) که از ۹۲ مین مراسم در سال ۲۰۲۰ اعمال خواهد شد. ۹۱ مین مراسم اسکار قرار است در تاریخ روز دوشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۷ (۳ مارس ۲۰۱۹) برگزار شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *